Lokalizácia potrubia v Bratislave najmodernejšou technikou

Trasovanie a lokalizácia potrubia v Bratislave za najlepšie ceny.

Lokalizácia a vyhľadávanie je technológia, ktorá vám umožní mapovať všetky potrubia, káble, inžinierske siete alebo aj kovové predmety, ktoré sa nachádzajú pod zemou. Funguje na princípe snímania rádiových vĺn. Lokalizátory prijímajú rádiový signál, ktorý pochádza buď z externého vysielača, alebo z signál produkovaný elektrickým vedením alebo dokonca prostredím.

  • Pasívne vyhľadávanie

Sonda 512 Hz vysiela rádiový signál, ktorý sa šíri pod zemou až na povrch. Lokalizátor tento signál zachytáva, zobrazuje sa na displeji a signalizuje aj zvukovo. Vy hľadáte najsilnejší signál a smer. Tak určíte pozíciu a vzdialenosť sondy.

  • Aktívne vyhľadávanie

Pre mapovanie podzemných trás budete potrebovať okrem lokalizátora SeekTech aj vhodný vysielač. Tie sa líšia výkonom a konštrukciou, ale princíp zostáva rovnaký. Transmitery (vysielače) slúžia na vysielanie rádiových vĺn zvolenej frekvencie do sledovaného prostredia (zeme). Po spustení sa tak v okruhu niekoľko desiatok metrov (alebo aj niekoľkých kilometrov) rozľahne rádiový signál (záleží od zvolenej frekvencie, podmienok, vlhkosti a hustoty zeme). Keď máte „šťavu“ v zemi, lokalizátor nastavíte na správnu frekvenciu a hľadáte najsilnejší signál. Pomocou navigačných šípok na displeji sledujete potrubie či kábel a mapujete priestor. Lokalizátor SeekTech SR-60 je vybavený aj systémom určenia polohy GPS.

K čomu je dobré mapovanie podzemného priestoru?
Zmapovanie pozemku vám môže zvýšiť hodnotu parcely, kupujúci predsa nechce žiadne prekvapenia. Technológiu lokalizácie RIDGID najčastejšie využívajú spoločnosti ktoré budujú alebo spravujú inžinierske siete. Slúži im na nájdenie neoznačených trás aj na kontrolu a aktualizovanie presných polôh živých trás alebo odstavených starých sietí.

Na zistenie čoho je trasovanie kanalizácie užitočné?

  • Meranie veľkosti trhlín
  • Meranie kvality potrubia
  • Pri chýbajúcej projektovej dokumentácii starých budov alebo iných objektov
  • Neodborne nainštalovaný odtok, kanalizácia
  • Možné závaly
  • Zúženie prietoku rúry Deformácie potrubí
  • Zlé spádovanie a rizikové úseky kanalizácie
  • Meranie priemeru kanalizačných prípojok

Naše služby poskytujeme pre: byty, domy, bytovky – bytové domy, reštaurácie, škôlky, firmy, logistické parky, zariadenia pre seniorov, zdravotnícke zariadenia, kozmetické salóny, kaviarne, bary a pod.

Trasovanie – lokalizácia potrubia v Bratislave – CENNÍK:

Cena pre zákazníka sa skladá z poplatku za vykonanú prácu + v prípade potreby ceny za materiál.
Ceny sa určujú na mieste, po obhliadke a po dohode so zákazníkom.

Pôsobíme v nasledovných lokalitách

Bratislava, Petržalka, Staré Mesto, Podunajské Biskupice, Ružinov, Vrakuňa, Nové Mesto, Rača, Vajnory, Devín, Devínska Nová Ves, Dúbravka, Karlova Ves, Lamač, Záhorská Bystrica, Jarovce, Rusovce, Čuňovo, Dlhé Diely, Lamač, Pohradničné časti Rakúska a Maďarska – Berg, Kittsee, Hainburg, Rajka, Dunakiliti,

Trasovaie - lokalizácia potrubia v Bratislave

Neviete kde sa Vaša kanalizácia nachádza? Stratili ste dokumentáciu k inžinierskym sieťam?

Ponúkame Vám túto službu, ktorá s pomocou inšpekčnej kamery dokáže nájsť miesto vo Vašej kanalizáciu, ktoré je problémové. Trasovanie kanalizácie je možné využiť pre nájdenie kanalizačného potrubia a následne zmapovať jeho vedenie pod zemou s výpočtom hĺbky kde sa kanalizačné vedenie nachádza. Trasujeme kanalizáciu pomocou kanalizačnej kamery, ktorá má zabudovanú sledovaciu sondu. Pomocou prijímača nájdeme trasu kadiaľ kanalizácia vedie, prípade vytrasujeme určité miesto v kanalizácii. Pri trasovaní sa používa súčasne prehliadka kanalizácie, kamera sníma obraz prehliadky na monitor. Trasovanie kanalizácie sa využíva pri zistení závady na kanalizácii, vytrasuje sa v prípade potreby opravy určitého miesta kde kopať, pri zisťovaní trasy a hĺbky kanalizácie. Okrem bežných závad vieme odhaliť aj rizikové úseky kanalizácie, zlé spádovanie, zúženie prietoku rúry, deformácie, závaly, prípadne neodborne nainštalovaný odtok. Nájdenie konkrétneho miesta potom výrazne obmedzí materiálový a časový rozsah a prípadné stavebné opravy. Rovnako Vám zabezpečíme aj záznam z nahrávania celého inšpekčného úkonu.

Zistenie stavu Vašej kanalizácie

Výsledkom trasovania je zistenie reálneho technického stavu kanalizácie, závad a porúch na kanalizáciu, miest kanalizačných prípojok a pod. Toto zistenie je možné použiť predovšetkým pri príprave návrhu opravy, odovzdanie kanalizácie dodávateľovi na odstránenie závad, preberaní novej kanalizácie, kontrole kanalizácie pred uplynutím záručnej lehoty alebo tiež pri kolaudáciách a predávaní nových stavieb. Trasovanie kanalizácie je vďaka modernej technológii ľahko dostupnou a nepostrádateľnou službou, ktorá odhalí poruchy v kanalizácii. Problémom sa tak dá predísť za zlomok ceny skutočných finančných nákladov alebo zabrániť majetkovým stratám.

Trasovanie - lokalizácia potrubia v Bratislave Recenzie našej práce...

Ak máte otázky ohľadne lokalizovania kanalizácie - napíšte nám

 

Odoslať

Kontaktné informácie

Trasovanie a lokalizácia potrubia v Bratislave najmodernejšou technikou za najlepšie ceny.

Pracujeme nonstop 24/7 | Havarijná služba

U nás môžete platiť kartou